Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że regularne przeprowadzanie badań profilaktycznych to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na zachowanie dobrego zdrowia. Kiedy jednak przychodzi czas na wykonanie badania krwi lub moczu nie znajdujemy na to czasu. W natłoku codziennych obowiązków nie wiemy nawet gdzie znaleźć placówkę, w której szybko wykonalibyśmy badania laboratoryjne. Ten problem dotyczy także Ciebie? Sprawdź jak skutecznie go rozwiązać.

Wykorzystaj możliwości internetu

W dzisiejszych czasach coraz więcej rzeczy możemy załatwić za pośrednictwem internetu. Warto mieć świadomość, że znalezienie placówki, w której wykonamy badania, jest jedną z nich. W jaki sposób możemy znaleźć laboratorium szybko i sprawnie? Przede wszystkim korzystając z Google Maps. To bardzo proste – w tym celu wystarczy jedynie wpisać nazwę swojej miejscowości w połączeniu z frazami takimi jak „laboratorium” lub „punkt pobrań”. W ciągu kilku sekund zobaczymy placówki w naszej okolicy wraz z danymi teleadresowymi oraz lokalizacją zaznaczoną na mapie. Wystarczy jedynie zadzwonić i umówić się na badania.
Wyszukiwanie laboratoriów za pomocą Google jest znacznie wygodniejsze od sprawdzania ofert konkretnych placówek medycznych poprzez odwiedziny lub telefon. Nic więc dziwnego, że osoby, którym zależy na czasie, korzystają z tego rozwiązania nader chętnie.

Jak kupować badania laboratoryjne przez internet – krótki poradnik

Dlaczego warto kupować pakiety badań w internecie?

Rewolucja w badaniach – kupowanie badań w internecie

Zamawianie badań przez internet – czy to możliwe?

Sieci laboratoriów – sprawdź czy działają w pobliżu!

Czasami zdarza się tak, że placówek, które wykonują badania, w naszej okolicy, jest naprawdę sporo. Niestety, nie wszystkie zapewniają wykonanie badań od ręki, co wiąże się z czasem i koniecznością stania w kolejkach. Co zrobić, aby tego uniknąć? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług sieci laboratoriów, które działają na terenie całego kraju. Kolejki w tego typu punktach należą bowiem do rzadkości.
Jedną z sieci, która zasługują na szczególną uwagę jest Diagnostyka. To nowoczesne laboratoria o wysokim standardzie. Jak sprawdzić czy jedna z ich placówek znajduje się w naszej okolicy? To bardzo proste – wystarczy odwiedzić stronę diag.pl/katalogi/placowki
– to lista wszystkich placówek w naszym kraju.

Jak więc widać, znalezienie placówki, w której szybko wykonamy wszystkie niezbędne badania laboratoryjne nie jest trudne i nie powinno zabrać nam zbyt wiele czasu. Warto więc nie rezygnować i skorzystać z dostępnych rozwiązań, a potem skontrolować stan zdrowia. Odkładanie badań na później może mieć bowiem bardzo przykre konsekwencje i warto pamiętać, aby przynajmniej podstawowy pakiet badań, wykonywać chociaż raz na rok.

Laboratorium, punkt pobrania, samo – czym się różnią?