Każdy z nas wie, że delikatny rumieniec na twarzy dodaje uroku i sprawia, że cera wygląda zdrowo. Niestety, czasami mamy do czynienia z naprawdę widocznymi, czerwonymi plamami, które niestety nie wyglądają zdrowo. Co więcej, mogą być oznaką, że z naszym organizmem dzieje się coś naprawdę niepokojącego. W takim przypadku mówimy o rumieniu na twarzy. Jeśli zastanawiasz się, co to jest rumień na twarzy oraz w jaki sposób go wyeliminować nasze rady z pewnością okażą się pomocne.

Rumień? Co to?

Zanim zaczniemy poszukiwać przyczyn powstawania rumienia, warto przypomnieć, czym tak naprawdę jest. To dolegliwość obejmująca twarz – najczęściej policzki, ale również czoło, która objawia się powstawaniem widocznych różowych i czerwonych zmian na twarzy. Ich przyczyną najczęściej jest nic innego jak nadmierne rozszerzenie się naczyń krwionośnych. O ile od czasu do czasu zaczerwienienie policzków zdarza się każdemu z nas, o tyle w przypadku rumienia stan ten jest nie tylko bardzo nasilony, ale również utrzymuje się przez długi czas.

Czerwone plamy na ciele – o czym mogą świadczyć?

Przyczyny rumienia na twarzy

Wiemy już więc czym jest rumień. Czas przyjrzeć się bardziej jego przyczynom. Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że mogą być one naprawdę różnorodne. Wśród tych, które występują najczęściej mamy do czynienia z nadciśnieniem, chorobami skóry takimi jak trądzik różowaty, nadmiernym stresem oraz nadciśnieniem. W takich przypadkach podstawą jest leczenie podstawowych schorzeń, z jakimi się zmagamy. Jeśli nie wiesz co ci dolega warto zdecydować się na kompleksowe badania diagnostyczne.

Warto udać się do lekarza

Rumień na twarzy nie jest jedynie defektem kosmetycznym! Bardzo często jest to sygnał poważnej choroby, która może mieć wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego też podstawą walki z tym defektem powinno być prawidłowo prowadzone leczenie pod okiem specjalisty. Aby było ono możliwe warto udać się do specjalisty, który na podstawie wywiadu oraz przeprowadzonych badań może postawić diagnozę. Unikanie wizyty u lekarza nie tylko nie pomoże w usunięciu dolegliwości, ale również może mieć negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Nowoczesne metody leczenia, które dają dobre efekty

Czasem zdarza się tak, że mimo leczenia chorób, które przyczyniają się do powstawania rumienia na twarzy objawy nie ustępują. Są bowiem skutkiem zbyt rozciągniętych naczyń krwionośnych. Co zrobić w takim przypadku? Rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej z nowoczesnych form leczenia. Wśród dostępnych możliwości możemy wymienić między innymi krioterapię, czyli terapię zimnem oraz ultradźwięki i jonoforezę. Zabiegi te przyczyniają się do obkurczenia naczyń krwionośnych a tym samym zmniejszenia zaczerwienienia.

Podsumowując, jeśli widzisz u siebie zmiany na twarzy, które nie wyglądają naturalnie nie uznawaj ich wyłącznie za defekt kosmetyczny. Może to bowiem oznaczać, że z twoim organizmem dzieje się coś niepokojącego. Wizyta u lekarza, badania krwi, a także bardziej szczegółowa diagnostyka mogą sprawić, że nie tylko zapomnisz o kłopotliwych czerwonych plamach na swojej twarzy, ale również wyleczysz chorobę.

O czym może świadczyć obrzęk twarzy?

Przekrwione oczy

Włosy na brodzie – więcej niż estetyczny problem

Drętwienie rąk